Revizor Tehnic Vagoane

Design by High Contrast
Development by Around25

Publicat pe 28 Sep 2020

Cerfersped S.A.

Aptitudini necesare:
Verifică Vagoanele
Triază Vagoanele La Expediere

Salariu:

Salariu confidențial

Locația:

Bucuresti, Romania

Remote:

Nu

Distanța:

Adaugă adresa

Experiența:

1 an

Tipul jobului:

Full time

DESCRIERE:

Cautam Revizor tehnic vagoane, care detine cartificat de calificare, pentru exercitarea functiei.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Deține certificat de calificare in meseria de Revizor tehnic vagoane;
  • Este autorizat AFER pentru exercitarea funcției de Revizor tehnic vagoane;
  • Este apt din punct de vedere medical si psihologic in conformitate cu prevederile in vigoare;
  • Are experiență pe un post similar de minim 1 an;
  • Nu are întreruperi în exercitarea funcției care să depășească 12 luni.
  • Compania Cerfersped opereaza transporturile doar cu material rulant nou!!! Locomotive tip LEMA si Siemens Smartron!!!
  • Se ofera salariu motivant, prime de fidelizare si conditii de munca exceptionale!
  • DESCRIEREA JOBULUI:

  • Efectuează reviziile tehnice ale vagoanelor, în vederea asigurării condiţiilor de siguranţă pentru circulaţia trenurilor sau executarea manevrelor;
  • Execută revizia şi pregătirea tehnică a vagoanelor din compunerea trenurilor;
  • Asigură întreţinerea şi probarea frânelor în exploatare;
  • Repară vagoanele defecte;
  • Notifică defectele şi lipsurile de la vagoane;
  • Asigură tratarea vagoanelor defecte retrase din circulaţie;
  • Asigură predarea în reparaţie a vagoanelor defecte şi primirea vagoanelor reparate sau nou construite către şi respectiv de la unităţile specializate reparatoare sau constructoare.
  • Distribuie:

    Salariu:

    Locația:

    Remote:

    Nu

    Distanța:

    Experiența:

    1 an

    Full time