REPREZENTANT VANZARI

Design by High Contrast
Development by Around25

Publicat pe 20 Oct 2020

BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS S.A.

Aptitudini necesare:
Analizează Necesitatea Unor Resurse Tehnice
Negociere
Vanzari

Salariu:

Salariu confidențial

Locația:

Chisinau, Moldova

Remote:

Nu

Distanța:

Adaugă adresa

Experiența:

3 ani

Tipul jobului:

Full time

Permis de conducere:

B

Studii:

Universitate

DESCRIERE:

Cautam spre angajare Reprezentant vanzari, cu experienta in vanzari de minim 3 ani,care sa cunoasca piata materialelor de constructii si a firmelor de proiectare si constructii din zona Republicii Moldova.

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:

  • Orientare catre client;
  • Foarte bune abilitati de negociere si persuasiune;
  • Rigurozitate si atentie la detalii;
  • Initiativa si abilitati de “Problem solving”;
  • Abilitati de comunicare orala si scrisa;
  • Capacitatea de sustinere a prezentarilor de natura tehnica;
  • Spirit de observatie, selectarea informatiilor si interpretare obiectiva;
  • Adaptabilitate si flexibilitate;
  • Implicare.
  • Cunostinte:

  • Cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte operare PC: Outlook, Word, Excel;
  • Absolvent studii superioare tehnice (contructii, arhitectura) constituie un avantaj;
  • Permis de conducere categoria B, fara antecedente penale.
  • Experienta profesionala:

  • Experienta in vanzari minim 3 ani, constituie avantaj;
  • Cunoasterea pietei materialelor de constructii si a firmelor de proiectare si constructii din zona Republicii Moldova constituie avantaj;
  • Experienta in sustinerea demonstratiilor si prezentarilor de produse;
  • Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.
  • Responsabilitati:

  • Promoveaza produsele companiei: caramida pentru zidarie, cosuri de fum, buiandrugi, pavele, tigla ceramica, durisol etc.;
  • Identifică oportunitățile de dezvoltare în zona alocată (Moldova-Sud, Chisinau);
  • Întreține și dezvoltă relații de afaceri cu clienții existenți;
  • Planifică și realizează vizite periodice la clienți;
  • Realizează prezentări de produse și asigură consilierea tehnică pentru distribuitorii din zona alocată;
  • Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite prin politica comerciala a companiei;
  • Se asigura de derularea intocmai a contractelor cu clientii din zona alocata;
  • Este responsabil de incasarea banilor in termenul agreat cu clientii;
  • Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune Managerul de Vanzari solutii de crestere a vanzarilor;
  • Intocmeste periodic si transmite catre Managerul de Vanzari rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;
  • Realizeaza target-ului zonei alocate, prin respectarea politiciilor comerciale ale companiei;
  • Actualizeaza permanent informatiile despre piata si concurenta.
  • BENEFICII:

  • Pachet salarial corelat cu rezultatele obtinute (salariu fix + bonus + tichete de masa);
  • Laptop, masina de serviciu, telefon mobil;
  • Mediu de lucru placut si motivant;
  • Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
  • Oportunitati de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica;
  • Beneficiaza de facilitatile oferite de OUG 114/2019.
  • Partea salariala se discuta in cadrul interviului

    Negociere
    Vanzari

    Salariu:

    Locația:

    Remote:

    Nu

    Distanța:

    Experiența:

    3 ani

    Full time

    B