Publicat pe 14 Jan 2022

Mecanic

Transavia

Întreţinerea mecanică a utilajelor şi instalaţiilor tehnologice în parametrii funcţionali

3 SCHIMBURI

Responsabilități:
  • Efectuează verificările zilnice specifice echipamentelor și instalatiilor pentru asigurarea funcționării în parametrii prescriși de producător, respectiv de proiectantul acestora;
  • Urmăreşte starea tehnică a utilajelor şi remediază eventualele defecţiuni mecanice apărute la utilajele şi instalaţiile tehnologice;
  • Completează un raport zilnic de mentenanță și un raport de intervenție în cazul unor defecte sau lucrări programate;
  • Efectueză lucrările de întreținere periodică conform fișelor tehnice ale echipamentelor și instalațiilor – completează raportul de lucrare;
  • Execută lucrări de modernizare și extindere a instalațiilor mecanice în funcție de necesitățile clădirii.

Cerințe:
  • Studii: minim şcoala profesională/ liceu de profil -Instruire, calificare în specialitatea de mecanic
  • Capacitate bună de coordonare a mişcărilor, rezistenţă la efort static şi dinamic;
  • Capacitatea de lucra la înălţime;
  • Promptitudine în rezolvarea situaţilor ce se ivesc, acţionează eficient pentru reducerea riscului în situaţii de urgenţă;
  • Capacitate de colaborare şi de execuţie a sarcinilor în echipă;
  • Seriozitate si punctualitate.
Beneficii:
  • salariu avantajos și motivant;
  • tichete de masă;
  • plata orelor de noapte la schimbul 3;
  • pachet de produse pentru angajați;
  • o masă caldă;
  • spor de fidelitate