Design by High Contrast

IMSAT SA

Aptitudini necesare:
proiectare curenti slabi
onestitate
Bune abilitati de utilizare a MS Office
Echilibru intre creativitate si ratiune

Salariu:

Salariu confidențial

Locația:

Bucharest, Romania

Remote:

Nu

Distanța:

Adaugă adresa

Experiența:

5 ani

Limbi:

Engleză - United States

Tipul jobului:

Full time

Studii:

Masterat

Candidatul ideal

  • Studii superioare de lunga durata (Master)
  • Certificari (Proiectant Sisteme de Securitate)
  • Experienta de minim 5-7 ani de activitate in proiectare curenti slabi (detectie si comenzi incendiu, control accces, efractie, CCTV, sonorizare si ceasoficare, nurse call, voce date, BMS) pentru obiective de tipul: spitale, spatii logistice, retail.
  • Engleza nivel avansat
  • Cunoasterea unei alte limbi straine, ex: franceza, rusa, germana constituie avantaj
  • Bune abilitati de utilizare a MS Office (Word, Excel, Access, PowerPoint, MS Project, Outlook), softuri de proiectare specifice
  • Constinciozitate si curiozitate profesionala
  • Echilibru intre creativitate si ratiune
  • Capacitate de adaptare si disponibilitate la efort
  • Onestitate
  • Buna capacitate de comunicare
  • Descrierea jobului

  • Pozitia este in Bucuresti si raporteaza Managerului de proiectare.
  • Responsabilitati profesionale:

  • Studiază, înțelege si definește scopul proiectului pentru a asigura cea mai buna soluție pentru proiectul atribuit
  • Participa la colectarea si prelucrarea datelor referitoare la execuția proiectelor in lucru
  • Stabileste solutiile tehnice principale bazate pe datele de intrare din cerintele proiectului de engineering
  • Coordoneaza si elaboreaza desenele de concept/desenele de ansamblu/desenele de detaliu
  • Controleaza, verifica si semneaza documentatia de proiect final
  • Elaboreaza specificatii tehnice si fise tehnice pentru includerea in cererile de oferta pregatite de Departamentul Oferte/Contracte
  • Elaboreaza anexele tehnice pentru a fi incluse în ofertele/contractele transmise Clientului
  • Face analizele tehnice comparative ale ofertelor diversilor furnizori
  • Monitorizeaza si supervizeaza desfasurarea proiectelor atribuite si rezultatele obtinute
  • Elaboreaza si verifica calculatii complexe de dimensionare
  • Raspunde de conformitatea cu legislatia de proiectare, normativele si standardele de operare inclusiv folosirea solutiilor tipice din proiecte anterioare
  • Sustine seful de proiect în legatura cu subcontractorii pentru proiectele specifice pentru a asigura conformitatea cu standardele de proiectare si cerintele proiectului
  • Raspunde pentru adaptarea în proiect a necesitatilor specifice ale Clientului
  • Asigura asistenta tehnica/supervizarea în atelierul fabricantului/ pe santier
  • Monitorizeaza si raspunde de calitatea proiectarii pentru a asigura functionalitatea solutiilor la nivelul de performanta specificat în scopul proiectului
  • Împartaseste cunostintele personale si asigura transferul permanent al acestora catre echipa
  • Antrenează echipele de proiectare pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
  • Urmareste implementarea schimbarilor decise de Comitetul Tehnic
  • Raspunde pentru respectarea normelor de proiectare, normativele si standardele de operare, inclusiv folosirea solutiilor standard din proiecte anterioare
  • Asigura asistenta tehnica la montaj pe santier
  • Isi actualizeaza permanent cunostintele, tinandu-se la curent cu noile dezvoltari în domeniul specific de activitate
  • Implementeaza instrumente si proceduri pentru continua imbunatatire a procesului de proiectare
  • Îndeplineste diverse sarcini care tin de misiunea postului si / sau sunt necesare / solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului / diviziei
  • Asigura activitati de coaching si mentoring pentru colegii cu mai putina experienta.
  • Comunica permanent cu celelalte echipe implicate in proiectele pe care le coordoneaza
  • Asigura legatura cu clientii, furnizorii si contractorii, atunci cand nevoile proiectului o impun
  • Se ofera:

  • Se ofera un mediu de lucru placut si profesionist,
  • pachet salarial atractiv,
  • al 13lea salariu,
  • bonuri de masa,
  • pachet de servicii medicale la o clinica privata,
  • asigurare de risc si accidente.
  • Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    onestitate

    Salariu:

    Locația:

    Remote:

    Nu

    Distanța:

    Experiența:

    5 ani

    Limbi:

    Full time

    Studii:

    Masterat