Design by High Contrast

IMSAT SA

Aptitudini necesare:
Sisteme de securitate incendiu
onestitate
Constinciozitate
Curiozitate profesionala
Buna capacitate de comunicare

Salariu:

Salariu confidențial

Locația:

Bucharest, Romania

Remote:

Nu

Distanța:

Adaugă adresa

Experiența:

2 ani

Tipul jobului:

Full time

Permis de conducere:

B

Studii:

Masterat

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice absolvite
  • Certificari (Proiectant Sisteme de Securitate, Inginer Sisteme de Securitate)
  • Minim un an de activitate in executie (mentenanta)
  • Engleza bine
  • Franceza, rusa, germana constituie avantaj
  • MS Office (Word, Excel, Access, PowerPoint, MS Project, Outlook), alte programe – in functie de proiect
  • Constinciozitate si curiozitate profesionala
  • Echilibru intre creativitate si ratiune
  • Disponibilitate la efort si capacitate de adaptare
  • Onestitate
  • Buna capacitate de comunicare
  • Descrierea jobului

  • Postul este in Bucuresti si raporteaza Managerului de proiect
  • Misiunea postului

  • Executa lucrari de instalare si intretinere a sistemelor şi instalaţiilor de semnalizare, alarmare şi alertare în caz de incendiu, pe baza proiectului de executie, a procedurilor;
  • Propune solutii, verifica lucrarile altor colegi.
  • Responsabilitati:

  • Respecta documentatia de proiect final, specificatiile tehnice si fisele tehnice elaborate in proiect
  • Stabileste solutiile tehnice principale bazate pe datele de intrare din cerintele lucrarii
  • Asigura cea mai buna soluție pentru lucrarea atribuita
  • Raspunde de conformitatea cu legislatia de executie, normativele si standardele de operare
  • Solicita alocarea resurselor necesare pentru efectuarea lucrărilor de calitate şi la termenele stabilite;
  • Monitorizeaza si raspunde de calitatea executiei pentru a asigura functionalitatea solutiilor la nivelul de performanta specificat în proiect
  • Împartaseste cunostintele personale si asigura transferul permanent al acestora catre echipa
  • Antrenează echipele de executie pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
  • Urmareste implementarea schimbarilor decise de Comitetul Tehnic
  • Asigura asistenta tehnica la montaj pe santier
  • Isi actualizeaza permanent cunostintele, tinandu-se la curent cu noile dezvoltari în domeniul specific de activitate
  • Implementeaza instrumente si proceduri pentru continua imbunatatire a procesului de executie
  • Îndeplineste diverse sarcini care tin de misiunea postului si / sau sunt necesare / solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului / diviziei
  • Respectarea planului de mentenanta intocmit de catre Directorul de Servicii interne
  • Comunica permanent cu celelalte echipe implicate in lucrarile pe care le coordoneaza
  • Asigura legatura cu clientii, furnizorii si contractorii, atunci cand nevoile lucrarii o impun
  • Asigura activitati de coaching si mentoring pentru colegii cu mai putina experienta.
  • Se ofera:

  • un pachet salarial atractiv,
  • mediu de lucru profesionist,
  • al 13lea salariu,
  • bonuri de masa,
  • asigurare de risc si accidente,
  • pachet de servicii medicale la o clinica privata, etc.
  • Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    onestitate

    Salariu:

    Locația:

    Remote:

    Nu

    Distanța:

    Experiența:

    2 ani

    Full time

    B

    Studii:

    Masterat