Inginer instalatii electrice industriale / Inginer automatist

Design by High Contrast
Development by Around25

Publicat pe 21 Oct 2020

DFR SYSTEMS S.R.L.

Aptitudini necesare:
Seriozitate
Seriozitate

Salariu:

2.000EUR

pe lună (salariu brut)

Câștigă până la:

Adaugă salariul

Locația:

Bucuresti, Romania

Remote:

Nu

Distanța:

Adaugă adresa

Experiența:

2 ani

Limbi:

Engleză - United Kingdom

Tipul jobului:

Full time

Permis de conducere:

B

Studii:

Facultate

Salariul este confidential - suma trecuta in anunt este nerelevanta. Salariul se negociaza in functie de experienta candidatului.

Pregătirea și experiența:

- studii superioare tehnice de specialitate: facultate de electronica si telecomunicatii, inginerie electrica, electrotehnica, automatica sau similar;

- experiență în domeniul instalatiilor electrice industriale şi automatizari de minim 3 ani;

- cunoașterea limbii engleză;

- stăpânirea operării pe PC (AutoCAD 2D sau programe similare de proiectare; MS Office; CRM);

- experiență relevantă în domeniul instalațiilor și echipamentelor de canalizare, stații epurare, statii tratare – reprezinta avantaj;

- carnet de conducere categoria B;

- certificare ANRE IIA si IIB

- experienta in Controlerele logice programabile – PLC - (Eaton Electric, Siemens)

- realizare si implementare sisteme SCADA

- cunoasterea protocoalelor de comunicatie MODBUS si OPC

Competențe:

- capacitate decizională;

- analiză şi ierarhizare de responsabilități;

- abilitati de comunicare;

- abilități de project management;

- disponibilitate de deplasări (pana la 80% din timp);

- capacitate de a livra performanță fără supervizare strânsă;

- capacitate de luare de decizii pe baza datelor existente și sub presiunea dead-line-urilor;

- proactiv, echilibrat, riguros.

Responsabilitati si sarcini:

  • realizare proiecte de instalatii electrice industriale si automatizari. Realizarea schemelor electrice de forta si comanda ale instalatiilor electrice, inclusiv a cofretelor electrice;
  • realizare software pentru PLC si a interfetelor HMI ale automatelor programabile;
  • asigura integrarea sistemelor de automatizare in sisteme SCADA ierarhic superioare;
  • realizare sisteme de monitorizare la distanta tip WEB – SCADA;
  • realizeaza testarea cofretelor electrice conform proiectelor realizate;
  • supervizeaza executia instalatiilor electrice industriale si realizarea PIF ale instalatiilor de automatizare;
  • asigura suport tehnic de specialitate pentru clientii companiei;
  • participa in cadrul activitatilor de cercetare implementate de catre companie;
  • instruieste personalul cu privire la utilizarea sistemului si asigura suportul tehnic pentru lucrarile executate;
  • verificarea corectitudinii operațiunilor de montaj și respectarea specificațiilor din planurile tehnice;
  • urmărirea realizării proiectelor tehnice solicitate la timp şi în parametri calitativi definiți prin cerintele fiecarui proiect;
  • verificarea tehnică a fiecărui proiect înainte ca acesta să fie transmis către beneficiar;
  • planificarea întregii activități de proiectare instalatii electrice si automatizari în vederea eficientizării acesteia;
  • asigura suport tehnic pentru departamentul comercial;
  • predarea lucrării către client și semnarea proceselor verbale de predare-primire;
  • asigura service-ul echipamentelor electrice furnizate clientilor;
  • coordonarea tuturor activităților care presupun proiectarea si punerea in functiune a echipamentelor de automatizare şi electrice în cadrul proiectelor de canalizare, stații de epurare/tratare etc.
  • Distribuie:

    Seriozitate
    Seriozitate

    Salariu:

    2.000EUR

    Locația:

    Remote:

    Nu

    Distanța:

    Experiența:

    2 ani

    Limbi:

    Full time

    B

    Studii:

    Facultate