Publicat pe 06 Apr 2021

Farmacist

PI PHARMA M&D

Cautam Farmacist cu diploma de licenta, si Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor, vizat pe anul in curs.

Candidatul ideal

  • Empatic/a si cu zambetul pe buze;
  • Sa iti placa sa iti ajuti colegii, creand o atmosfera pozitiva;
  • Sa iti doresti permanent sa te dezvolti si sa invati lucruri noi;
  • Sa ai diploma de licenta, adica titlul de Farmacist/a;
  • Sa ai Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor, vizat pe anul in curs;
  • Experienta in farmacii cu circuit deschis constituie avantaj dar suntem deschisi sa te cunoastem chiar si fara experinta, ne dorim colegi motivati si dornici de invatare.
  • Descrierea jobului

  • In calitate de specialist Hapiens vei oferi consultanta de specialitate pacientilor/clientilor, in functie de nevoile acestora;
  • Te vei implica in derularea campaniilor promotionale;
  • Vei verifica si vei tine evidenta stocului si vei realiza receptia marfurilor;
  • Vei verifica si centraliza retetele pentru Casa de Asigurari;
  • Vei oferi suport Farmacistului Manager in vederea realizarii activitatilor administrative;
  • Eliberezi medicamente cu prescriptie medicala si OTC-uri;
  • Identifici nevoile pacientilor si formulezi recomandari;
  • Supraveghezi eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
  • Informezi pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor
  • riscuri sau efecte adverse;
  • Participi la receptia cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor din farmacie;
  • Monitorizezi si gestionezi stocurile farmaciei;
  • Participi periodic la inventarierea produselor din cadrul farmaciei.
  • Iti oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa
  • Card de angajat cu multiple beneficii;
  • Training-uri de specialitate;
  • Posibilitati reale de promovare in cadrul grupului.