Published on 09 Oct 2020

Tehnician service imprimante si copiatoare

SERVICE GRUP SRL

Description:

DESCRIERE:

Cautam Tehnician service imprimante si copiatoare, absolvent de studii medii sau superioare cu profil tehnic, cu experienta anterioara de minim 1 an in domeniu pe un post similar (instalare, depanare, diagnosticare si configurare: Copiatoare, Imprimante, Multifuncționale, Calculatoare).

CERINTE:

  • Absolvent de studii medii sau superioare cu profil tehnic.
  • Experiența profesională de minim 1 an in domeniu pe un post similar (instalare, depanare, diagnosticare si configurare: Copiatoare, Imprimante, Multifuncționale, Calculatoare).
  • Cunoștințe de instalare, configurare si depanare copiatoare, imprimante si calculatoare.
  • Cunoștințe de operare PC (Windows, MS Office).
  • Cunoștințe de instalare si configurare echipamente IT.
  • Spirit de echipa, serios, rezistent la stres, cu abilități bune de comunicare si capacitate de organizare eficientă a timpului de lucru.
  • Limba engleza – nivel mediu.
  • Posesor permis de conducere categoria B - (Criteriu de selecție obligatoriu).
  • DESCRIEREA JOBULUI:

  • Asigură diagnosticarea, repararea si întreținerea echipamentelor de printare (copiatoare, imprimante multifuncționale) la sediul companiei și al clienților.
  • Efectuează instalarea si configurarea echipamentelor comercializate de companie.
  • Gestionează echipamentele vândute clienților și care se afla in perioada de garanție
  • Gestionează documentele specifice departamentului (devize de service, fise de verificare etc).
  • Recondiționarea si reumplerea cartușelor pentru imprimantele laser.
  • BENEFICII OFERITE:

    Autoturism de serviciu, telefon mobil, laptop

    Cursuri de formare profesională,

    Acces la documentația de service

    Munca într-un cadru profesional modern, mediu de lucru dinamic si motivant.

    Pachet salarial format din salar fix si bonusuri in funcție de performanță .