Published on 01 Jul 2021

Specialist resurse umane

Ascent Human Capital

Description:

Recrutăm pentru una dintre cele mai importante companii de producție cu tradiție în Roman, cu peste 650 de angajați, parte a unui grup recunoscut la nivel european

Specialist Resurse Umane

Responsabilități

  • întocmește, actualizează și gestionează •documentele aferente dosarelor de personal
  • operează modificările survenite la •contractele de muncă în REVISAL
  • întocmește și gestionează documentele specifice cercetărilor disciplinare
  • menține evidența concediilor de odihnă, concediilor medicale

  • verifică pontajele și le transmite pentru calculul salarial
  • primește și analizează diferite solicitări ale salariaților; propune soluții pentru rezolvare
  • participă în procesul de recrutare și selecție de personal
  • formulează și postează anunțurile de angajare, programează și participă la interviuri
  • întocmește ofertele de angajare și le transmite candidaților acceptați
  • gestionează baza de date a candidaților
  • gestionează procesul de inducție al noilor angajați și facilitează integrarea acestora în companie
  • participă la monitorizarea și derularea programelor de training din cadrul companiei
  • participă la procesul de evaluare a performanțelor și sprijină programele de dezvoltare a angajaților
  • întocmește rapoarte și statistici solicitate de către managementul companiei
  • Educatie + Experiență

  • studii superioare; master în domeniul psihologiei sau resurselor umane
  • cerificat ca Inspector Resurse Umane
  • cunoștințe solide de legislația muncii
  • experiență în activități de administrare personal și recrutare
  • cunoștințe dе limba engleză la nivel conversațional
  • abilități foarte bune de operare pe calculator (pachetul Office)
  • excelente abilități dе comunicare și lucru în echipă
  • abilități de a construi și dezvolta relații
  • bune cunoaștințe privind procesele de resurse umane
  • persoană responsabilă, de încredere, ordonată
  • Alte beneficii:

  • intergrarea într-o echipă multinatională ce îți va garanta șansa unei cariere de succes
  • multe provocări și satisfacții profersionale
  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată, full time,
  • salariu fix corelat cu experiența
  • bonus lunar în baza KPI`s: 10% din salariu tarifar
  • prime de sărbători
  • tichete de masă
  • transport asigurat