Published on 18 Jan 2021

Sales Manager

Ascent Human Capital

Description:

Recrutăm Sales Manager pentru o companie din domeniul energiei fotovoltaice. Rolul Sales Manager-ului este de a promova și vinde către clienții B2C și B2B echipamente și soluții pentru eficiența energetică (fotovoltaică).

Responsabilități

• Studierea pieței pentru înțelegerea nevoilor clienților

• Pregătirea și lansarea pe piața a noilor produse

• Identificarea noilor oportunități de vânzare

• Întocmirea ofertelor și negocierea contractelor

• Monitorizarea stocurilor și dispunerea aprovizionării

• Urmărirea procesului de vânzare până la finalizarea acestuia

Candidatul idel

• Experiență în vânzări

• Cunoștințe generale a tehnologiei fotovoltaice și a pieței de energie electrică

• Capacitate de organizare și prioritizare

• Persoană activă, cu abilități excelente de relaționare și vânzare

• Obișnuința de a lucra independent, fără monitorizare permanentă

• Cunoștințe limba engleză – fluent

• Experiență in utilizarea Microsoft Office

• Permis categoria B

• Disponibilitate pentru deplasare în țară

Beneficii

• Salariul fix + comision din vânzări

• Tichete de masa

• Mașină de serviciu

• Diurnă și cazare, în cazul deplasărilor

• Asigurare privată de sănătate

• Expunerea într-un mediu de lucru la un nivel înalt profesional

• Recunoaștere profesională și apreciere pentru implicare și rezultate

• Posibilitate de dezvoltare profesională, atât prin formare profesionala, cât si prin avansare în funcție