Published on 24 May 2022

Recepționeră Hotel

Job Consult

Description:

Job Consult recrutează recepționeră pentru un hotel din Cluj Napoca.

Responsibilities:

Atribuții:

– Efectuează check-in/check-out

– Verifică disponibilitățile camerelor, cunoaște gradul de ocupare al camerelor

– Întâmpină oaspeții

– Emite facturi și încasează contravaloarea serviciilor

– Oferă informații și suport oaspeților

– Întocmirea actelor necesare cazării clienților (întocmirea și încasarea plăților) – promovarea serviciilor oferite clienților;

– Soluționarea eficientă a tuturor solicitărilor înregistrate;

– Medierea conflictelor și rezolvarea reclamațiilor clienților.

Requirements:

Candidatul ideal:

– Cunoștințe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);

– Cunoașterea limbii engleze;

– Aspect fizic plăcut, prezență agreabilă, amabilitate, solicitudine, seriozitate

– Abilități foarte bune de comunicare și negociere;

– Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente și responsabile;

– Abilități de planificare și organizare.

Benefits:

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și stabil
  • Echipă dinamică
  • Pachet salarial atractiv