Published on 10 Aug 2021

Operator incarcator - descarcator

GlobeGround Romania

Description:

GlobeGround Romania este cel mai important agent de handling de pe aeroportul Henri Coanda, incepand cu 1992. Oferim servicii la sol complete unora dintre cele mai importante companii aeriene.

Descrierea jobului:

  • Incarcatorul-descarcatorul este responsabil pentru incarcarea-descarcarea bagajelor, marfurilor si coletelor/sacilor de posta din aeronave si transportul lor catre terminalul Cargo sau plecari/sosiri pasageri.
  • CERINTE

  • apt din punct de vedere psihologic si medical;
  • rezistent la efort fizic si conditiile meteo.
  • Venitul net este:

  • intre 2800 net + bonuri de masa pentru detinator permis de conducere cat.B, manipulare bagaje si marfuri si conducere echipamente categoria B (tractoras electric, banda bagaje, etc.)
  • intre 3500 net + bonuri de masa pentru detinator permis de conducere categoria C, manipulare bagaje si marfuri si conducere echipamente categoria C (masina apa potabila, vidanja, etc)
  • intre 3700 net + bonuri de masa detinator permis de conducere categoria D, manipulare bagaje si marfuri si conducere autobuz pasageri.
  • BENEFICII:

  • formare profesionala la locul de munca;
  • posibilitatea de avansare intr-o industrie dinamica;
  • conditii bune de lucru;
  • stabilitate;
  • echipament complet de lucru.