Published on 13 Dec 2021

Delivery Driver

Ronin Sushi Cluj-Napoca

Description:

Ești în căutarea unui job antrenant, în care fiecare zi vine cu noi provocări și nu ai cum să te plictisești? În plus, îți dorești un program flexibil și un „birou” altfel, întins pe kilometri întregi? Atunci un post de livrator poate fi o variantă excelentă pentru tine.

În meseria de livrator, este esențial să fii o persoană responsabilă și muncitoare, indiferent de motivul pentru care alegi să fii curier sau de natura bunurilor pe care le transporți.

Responsibilities:

Dincolo de a transporta bunuri, în condiții de siguranță, printre responsabilitățile pe care le poți avea ca livrator, se numără:

  • cunoașterea și folosirea aplicațiilor online prin care vin comenzile;
  • sortarea bunurilor pe care urmează să le distribui;
  • preluarea pachetelor în timp util și livrarea lor cu rapiditate la destinatari;
  • încărcarea și descărcarea bunurilor și produselor;
  • cunoașterea și folosirea aplicațiilor de navigație, care te ajută pe parcursul deplasărilor;
  • asigurarea integrității pachetelor livrate și a securității mijlocului de transport;
  • colectarea semnăturilor de primire;
  • încasarea banilor, atunci când plata se face ramburs, și, uneori, eliberarea de chitanțe și facturi;
  • cunoașterea și respectarea regulilor de circulație și de conduită preventivă în trafic.
Requirements:
  • orientarea în spațiu;
  • condiție fizică foarte bună;
  • punctualitatea și seriozitatea;
  • abilități foarte bune de comunicare;
  • adaptabilitate și muncă în echipă;