Published on 08 Jun 2021

Mecanic/ Electro-mecanic

Accent Jobs Romania

Description:

In lunile Mai si Iunie toate persoanele care vor începe munca prin intermediul companiei Accent vor beneficia de decontarea transportului, indiferent de mijlocul de deplasare (în limita a 150 euro, suma care va fi decontată o dată cu plata primului salariu)!!!

Cerințe:

Experiența de minim 1 an în domeniu;

Cunoasterea limbii engleze sau franceze la nivel conversational;

Abilitatea de a lucra independent, dexteritate si rapiditate.

Beneficii:

Contract de munca belgian, având toate drepturile și beneficiile unui angajat belgian: asigurare medicală, indemnizație pentru copii minori, al 13-lea salariu, bonuri de masa, bani pentru concediu, pensie;

Un loc de munca intr-o companie stabila;

Posibilitatea obtinerii unui contract fix dupa 6 luni.

Responsabilități:

Se cauta persoane care sa aiba experienta in:

  • in domeniul electricitatii,mecanicii pentru utilaje din diferite domenii, fabrici
  • confectionarea de tablouri electrice in constructii civile si industriale
  • intretinerea masinilor implicate in procesul de productie, realizarea interventiilor de orice fel pentru remedierea tuturor defectiunilor aparute
  • realizarea mentenantei pe partea mecanica, hidraulica si pneumatica (schimbare și reparații electro-valve, valve, pompe hidraulice, compresoare).
  • reprezinta un avantaj experienta in realizarea de reparatii pe partea electrica si automatizari a acestor echipamente
  • citirea planurilor tehnice - asigurarea functionarii masinilor, motoarelor si instalatiilor mecanice
  • identificarea si rezolvarea diverselor probleme tehnice
  • mentenanta diverselor tipuri de camioane si trailere Scania, Daf, Iveco , Man, Renault,Mercedes
  • -intretinerea si reparatie pe partea mecanica (reparatii ambreiaj, cutie viteze manuala sau automata, transmisii cardanice, diferentiale, transmisii finale), hidraulica, pneumatica, electrica

    -experienta in utilizarea diferitelor tipuri de echipamente de diagnoza reprezinta un avantaj

    -constituie un avantaj experienta pe partea de intretinere si reparatii masini grele pentru constructii se terasamente: buldo-excavatoare, macarale compactoare, dumpere cat si pe alte tipuri de echipamente de ridicare( stivuitoare)

    -detinerea certificatelor de calificare pentru folosirea testelor de diagnoza (Seat, Volswagen, Mercedes)reprezinta un avantaj