Published on 15 Sep 2021

Electrician montaj instalatii electrice industriale

IMSAT SA

Description:

Candidatul ideal

  • Studii medii – Liceu, Scoala profesionala / Scoala de meserii – cu antetul ministerul educatiei si invatamantului si/sau ministerul muncii.
  • Experienta de lucru ca electrician minim 2 ani in montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
  • Capacitate normală de adaptare la condiţiile de muncă.
  • Buna capacitate de comunicare.
  • Seriozitate si dinamism.
  • Persoana organizata.
  • Apt pentru lucrul la inaltime.
  • Fara cazier
  • Disponibilitate de deplasare
  • Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor
  • Permis conducere cat B
  • Descrierea jobului

  • Postul este pe santierul din Slatina si alte santiere IMSAT si raporteaza Inginerului Executie.
  • Responsabilitati:

  • citeşte şi interpretează corect schema electrică;
  • alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
  • stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
  • montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii;
  • pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
  • repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor.
  • Beneficii:

  • Se ofera un salariu atractiv,
  • bonuri de masa sau diurna,
  • al 13lea salariu,
  • pachet de servicii medicale la o clinica privata.
  • Numai candidatii selectati vor fi contactati.