Published on 06 Apr 2021

Contabil junior

PI PHARMA M&D

Description:

Cautam Contabil junior, absolvent al unei facultati cu profil economic, cu experienta minim 2 ani pe un post similar

Candidatul ideal

  • Absolvent al unei facultati cu profil economic
  • Experienta minim 2 ani pe un post similar
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
  • Foarte bune cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet)
  • Cunostinte de Excel la nivel mediu (Vlookup, Pivot, Sumif) - obligatoriu
  • Experienta de lucru in programe de tip ERP. Cunoasterea programului Winmentor Enterprise reprezinta un avantaj
  • Persoana responsabila si atenta la detalii cu dorinta de perfectionare pe plan profesional
  • Descrierea jobului

  • Verificarea corectitudinii documentelor financiar – contabile
  • Reconcilieri lunare solduri parteneri
  • Arhivarea documentelor financiar - contabile in acord cu legislatia in vigoare
  • Urmarirea situatiei furnizorilor si comunicarea cu acestia
  • Analiza contabila a documentelor primare colectate
  • Participa la inventarierea patrimoniului la sfarsitul anului
  • Indeplinirea altor activitati in legatura cu sarcinile de serviciu precizate de conducere
  • Intocmire si verificare rapoarte diverse in Excel la cererea managementului