Published on 22 Jun 2021

Bookkeeper

EXPERT COMPANY GROUP

Description:

Responsabilitati:

  • Înregistrează încasările și plățile în lei/valuta conform extrasului de cont;
  • Înregistrează facturi de prestații furnizori interni/externi;
  • Verifica documentele primite de la magazie (facturi interne, facturi externe,CMR, DVI și NIR).
  • Întocmește balanțe de verificare pentru clienți/furnizori;
  • Operarea zilnică a încasărilor pe facturi și în avans;
  • Operarea zilnică a facturilor de la furnizori pentru prestații diverse, precum și a plăților către aceștia;
  • Verificarea zilnică a soldurilor din bancă, casă și avansuri din trezorerie în lei;
  • Incadrarea corectă a documentelor contabilizate pe venituri și cheltuieli.
  • Cerinte:

  • Absolvent studii superioare;
  • Experienta profesionala;
  • Cunostinte avansate PC;
  • Usurinta in lucru cu documente, calcule, cifre.
  • Beneficii:

  • pachet salarial motivant;
  • bonusuri de performanta;
  • transport asigurat din Tg Mures.