Published on 06 Apr 2021

Asistent farmacie

PI PHARMA M&D

Description:

Cautam Asistent farmacie, cu diploma si aviz de libera practica, cu experienta in farmacii cu circuit deschis constituie avantaj (suntem deschisi sa te cunoastem chiar si fara experinta)

Candidatul ideal

  • Sa ai diploma de Asistent Farmacist;
  • Sa ai aviz de libera practica valabil;
  • Sa fii empatic/a si mereu cu zambetul pe buze - ne plac oamenii veseli si deschisi;
  • Sa iti placa sa iti ajuti colegii, creand o atmosfera pozitiva;
  • Sa fii atent/a la detalii;
  • Sa iti doresti permanent sa te dezvolti si sa invati lucruri noi;
  • Experienta in farmacii cu circuit deschis constituie avantaj (suntem deschisi sa te cunoastem chiar si fara experinta)
  • Descrierea jobului

  • Vei oferi suport pentru operatiunile curente din farmacie;
  • Te vei implica in derularea campaniilor promotionale;
  • Te vei implica in gestiunea stocurilor (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.);
  • Vei face propuneri privind completarea stocului de medicamente;
  • Eliberezi medicamеnte si rеtеte compеnsate si gratuite;
  • Informеzi si consiliezi pacientii despre modul de аdministrаrе аl medicаmеntelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
  • Identifici nevoile pacientilor si formulezi recomandari;
  • Administrezi stocurile si iti asumi gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
  • Verifici stocurile farmaciei si termenele de valabilitate ale acestora;
  • Participi la inventare periodice.
  • Iti oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Card de angajat cu multiple beneficii;
  • Training-uri de specialitate;