Publicat pe 03 Apr 2022

Specialist PPC

ALLURO TRADE EXPRESS SRL

Căutam coleg nou cu experiență pe campanii PPC (Google și Facebook) în regim angajat sau freelancer.

Avem proiecte interesante pe care le dezvoltǎm pentru clienții noștri, dar și proiecte inhouse pe care le construim din plǎcere și dorința de a inova.

Ne bucurǎm de fiecare datǎ cand ni se alǎturǎ un membru nou in echipa noastrǎ.

Responsabilități:
  • Planifică, implementează și administrează în mod direct campanii PPC;
  • Creează, analizează și testează diferite tipuri de anunțuri;
  • Utilizează testări de tip A / B pentru îmbunătățirea experienței utilizatorilor pe site;
  • Analizează și optimizează în mod constant campaniile PPC;
  • Realizează research-uri de cuvinte cheie relevante campaniilor PPC;
  • Realizează campaniilor de Remarketing;
  • Analizează comportamentul utilizatorilor online;
  • Comunică atât cu echipa, cât și cu clientul în vederea stabilirii și atingerii obiectivelor;
  • Creează rapoarte de performanță periodice pentru clienții administrați;
  • Vine cu idei și sugestii de testare a landing page-urilor;
  • Analizează landing page-urile folosite în campanii și cercetează frecvent tendințele din piață;
  • Se dezvoltă continuu. Este la curent cu tot ce este nou în piață;
Cerințe:
  • Cunoștințe solide de PPC (Facebook Ads, Adwords, Remarketing), Analytics, A-B Testing, Marketing Online, Content Marketing, Copywriting și Web Analytic;
  • Cel puțin 2 ani experiența anterioară în administrarea campaniilor Pay-Per-Click;
  • Cel puțin 1 an experiența anterioară în administrarea campaniilor de marketing;
  • Noțiuni basic de SEO;
  • Certificări Google (AdWords și Analytics);
  • Cunoștințe de limba engleza, nivel mediu – avansat;
Beneficii:
  • Salariu net fix
  • Bonus de performanta
  • Abonament la sala
  • Program de lucru flexibil, 8 ore pe zi, remote
  • Posibilitatea de crestere dupa 3-6 luni