Publicat pe 22 Sep 2022

Specialist Marketing/Specialistă Marketing

LUNCHBOX

Specialistul marketing va fi responsabil de organizarea, desfasurarea si controlul activitatii de marketing din cadrul societatii si promovarea imaginii societatii.

Responsabilități:
  • Propune şi elaborează strategiile de marketing ale societății, comunicare şi relaţii publice în acord cu obiectivele stabilite, fiind responsabil pentru dezvoltarea imaginii / brand-ului societății;
  • Răspunde de promovarea online a site-urilor oficiale ale societății și asigură prezența și vizibilitatea în mediile virtuale / sociale;
  • Identifică și dezvoltă noi metode de promovare;
  • Administrează și optimizează campaniile în derulare;
  • Analizează lunar eficiența campaniilor online gestionate;
  • Realizează machetele grafice pentru diferite platforme online și designul pentru diferite printuri;
  • Concepe materiale de promovare şi supervizează/ organizează realizarea acestor materiale;
  • Redactează materiale de comunicare (articole, slogane, comunicate de presă) pentru newsletter, bannere și alte materiale de promovare;
  • Răspunde de claritatea, acurateţea şi corectitudinea mesajelor publicitare;
  • Se informează permanent asupra mediului de afaceri şi a noilor oportunităţi de dezvoltare;
  • Analizează eficienţa strategiilor folosite şi contribuie la îmbunătăţirea rezultatelor în punctele de lucru.
Cerințe:
  • Studii superioare în marketing, comunicare sau relaţii publice;
  • Deprinderi avansate de comunicare (vorbit și scris);
  • Cunoștințe avansate de operare PC; Corel Draw/ Adobe Photoshop reprezintă avantaj;
  • Cunoştinţe / experienţă în marketing online, social media, e-mail marketing, facebook ads și marketing offline;
  • Creativitate, flexibilitate și originalitate;
  • Abilităţi organizatorice, simț estetic și spirit de inițiativă dezvoltat.
Beneficii:
  • Pachet salarial motivant;
  • Masa de prânz asigurată;
  • Posibilitatea de a avansa în carieră;
  • Apartenenţa la o echipă mare în cadrul unui grup de firme stabile pe piaţă care se află în continuă dezvoltare.