Publicat pe 22 Jul 2022

Specialist in Comert International

Sc Dare Talent Development SRL

Alatura-te unui rol cu impact asupra unei economii responsabile ! Ca buyer Veo, vei gestiona un portofoliu de furnizori internaționali, oferind cea mai bună soluție pentru stocurile lor nevândute și negociind oferte în întreaga lume. Combini orele de birou și călătoriile internaționale (min 30% din timp), in timp ce inchei contracte cu proprietarii de afaceri europeni și câștigi de bonusuri exstraordinare alaturi de Veo și partenerul său NOZ (Liderul European de Clearance)

Responsabilități:

1. Gestionezi și dezvolti portofoliul de furnizori internaționali existent ;

2. Prospectezi, contactezi si negociezi achizitia de produse de clearance la nivel international;

3. Documentezi dosarele de achizitii, cu informatiile relevante in vederea ofertarii ;

4. Gestionezi fluxul de achiziții, inclusiv vamă, plăți și litigii, dezvoltand constant competente in aceste domenii ;

5. Călătorești în jurul lumii pentru târguri, vizite la furnizori și călătorești frecvent în Franța;

6. Inchizi contracte și câștigi bonusuri grozave

Cerințe:

1.Limba engleza- nivel avansat- min B1

2. Vorbitori de limbi străine – cunoasterea unei limbi straine suplimentare ( Germana, Spaniola, Italiana) constitutie un avantaj ;

3. Dornic să înceapă o carieră în vânzări, achiziții, negociere

4. Îi place să călătorească international (30% din timp)

5. Orientat spre rezultate și auto-motivat

6. Cunoștințe PC (Ms Office, Outlook)

7. Experienta anterioara nu este obligatorie.

8. Încrezător in fortele proprii

9. Team player

10.sociabil si confortabil in interactiunile cu clientii;

Descrierea jobului

Beneficii:

1.Lucrezi pentru o companie de 1000 de angajați, cu o cultură de start-up, în care stabilitatea și libertatea se îmbină, creând un mediu performant, antrenantă si distractivă;

2. Călătoresti în întreaga lume pentru traininguri, târguri, turnee și călătorii frecvente în Franța pentru întâlniri de marketing - min 30% din timp;

3. Beneficiezi de un program de formare și coaching platite de 6 luni, conceput pentru a te învăța toate abilitățile și conceptele necesare pentru a performa – alături de DARE Academy (2100 de participanți în 8 ani)

4. Posibilitate de bonus nelimitat în funcție de performanța ta in negociere

5. Mediu multicultural - Veo are 13 site-uri în 6 țări, vorbind 27 de limbi.

6. Activități distractive interne frecvente – competitii, activități sportive și inițiative ale angajaților.

7. Buget de beneficii pe care il poti folosi după bunul plac - tichete de masă, asigurare medicală, sală de sport, transport sau voucher de cumpărături/călătorie. Pachetul de beneficii creste o data cu senioritate ta in cadrul companiei ( rol, vechime) ;