Publicat pe 21 Sep 2022

Software Developer

Effective Human Resources

Suntem in cautarea unui coleg Software Developer care sa se alature unei echipe stabile si agile, care se bucura de o buna reputatie si care doreste sa isi optimizeze competentele in dezvoltarea sistemelor ERP si CRM.

Descrierea companiei

AttoSOFT realizaeaza solutii software ERP, programe de contabilitate, gestiune, facturare, salarii, financiar-contabile, CRM si Business Intelligence. Cu o experienta de peste 25 ani in domeniul IT, compania are clienti importanti din domeniile Comert, Distributie, Productie, Agricultura, Auto.

Responsabilități:

·       Analizează și dezvoltă sistemele ERP și CRM existente, dezvoltate în Delphi și baze de date FireBird

·       Asigură mentenanța sistemelor ERP și CRM existente si dezvoltarea de noi capabilitati sau module, integrari cerute de client

·   Contribuie la realizarea comunicării a sistemului software propriu cu diverse echipamente hardware periferice: case de marcat, imprimante fiscale, cântare electronice, scanere, dispozitive inteligente

·       Participa la realizarea comunicării dintre sistemul nostru software și alte aplicații din piață: import - export date

·       Lucrează la dezvoltarea unor programe software noi: cu baze de date, lucrează pe echipamente mobile, lucrează în cloud.

·       Identificarea solutiilor de integrare pentru cerintele noi impreuna cu echipa si modificarea aplicatiilor existente

·       Participarea in agile meetings.

·       Asigura calitatea proiectelor livrate conform cerintelor stabilite si termenelor limita.

Cerințe:

·       Expertiza in tehnologiile de programare bazate pe Embarcadero Delphi sau tehnologii compatibile

·       Experienta in utilizarea limbajului SQL,

·       Înțelegerea și analiza datelor

·       Cunoașterea metodele de programare: descompunere problemă, realizare algoritm.

·       Cunoștințele economice, experiență în proiecte ERP reprezinta un avantaj

·       Gândire analitică

·       Aptitudini de rezolvare a problemelor

·       Înțelegerea si adaptare la nevoilor clienților

·       Abilitatea de a invata repede, atentie la detalii si viziune de ansamblu asupra modulelor dezvoltate si conexiunilor dintre acestea.

Cerință optională:

·       Experiență în dezvoltarea aplicațiilor Web sau Android

Beneficii:

Oferta:

·       Mediu de lucru performant si profesionist

·       Posibilitatea de a învața continuu, de evoluție profesională și personală

·       Pachet salarial motivant

·       Bonusuri corelate cu performanța, evaluarea corectă și concretă

·       Posibilitatea de a evolua în organizație direct proporțional cu rezultatele, competența și loialitatea