Publicat pe 24 Jan 2022

Responsabil achizitii - domeniu industrial

MULTIMETAL Technology

Fabrica MULTIMETAL Technology - Companie producătoare de utilaje industriale, linii tehnologice, echipamente şi componente industriale angajeaza Responsabil achizitii

Responsabilități:

·        Urmareste pastrarea unui volum optim al stocului de materie prima in fabrica;

·        Raspunde de achizitia de materii prime necesare productiei in functie de fiecare proiect;

·        Colaboreaza cu Departamentul Tehnic de Proiectare in vederea realizarii necesarului de materii prime si achizitionarii acestora;

·        Gestioneaza toate comenzile de materii prime si receptia lor;

·        Mentine relatia cu furnizorii agreati si identifica noi furnizori in vederea optimizarii procesului comercial;

·        Alege furnizorii respectand criteriile interne de selectie ale societatii;

·        Negociaza contractele cu furnizorii referitor la timp de livrare, termene de plata, etc;

·        Realizeaza studii de piata in permanenta cu privire la noi furnizori sau conditii comerciale mai bune cu actualii parteneri;

·        Organizeaza, planifica si livreaza catre departamentului de productie in functie de planul de productie stabilit, componentele si materialele conform termenului stabilit prin graficul de productie

·        Semnaleaza conducerii si productiei orice anomalie de proces sau decalare a termenelor de livrare;

·        Opereaza date si intocmeste situatii cu privire la consumuri de materii prime, materiale de ambalare, receptii de produse finite, evidenta stocuri, etc;

·        Participa la elaborarea documentatiilor tehnologice pentru produsele fabricate;

·        Realizeaza raportari periodice si ad-hoc pe aspecte legate de achizitii.

Cerințe:

·        Studii superioare finalizate;

·        Cunostinte tehnice, experienta in zona industriala de productie;

·        Bune cunostinte de utilizare a calculatorului in special Microsoft Excel si research pe internet.

·        Atentie sporita la detalii;

·        Persoana organizata, cu initiativa;

·        Bune abilitati de negociere;

·        Responsabilitate, seriozitate, bune abilitati de comunicare;

·        Permis auto – categoria B.

Beneficii:

Pachet salarial competitiv bazat pe competentele profesionale.