Publicat pe 23 May 2022

REPREZENTANT VANZARI

Wise Human Systems

Compania isi desfasoara activitatea in domeniul materialelor chimice de constructii: sisteme de impermeabilizare a betoanelor, etansari, sigilari, hidroizolatii, protectie la atac chimic etc. Segmentele de piata pe care activeaza includ: constructii civile, infrastructura rutiera si de mediu.

Responsabilități:
  • Prospecteaza piata, identifica potentiali clienti si nevoile acestora, propunand solutii tehnice adecvate;
  • Realizeaza oferte financiare, negociaza in numele companiei in marja de negociere alocata, fiind responsabil de incheierea procesului de vanzare;
  • Urmareste implementarea corecta a solutiilor tehnice in cadrul proiectelor pe care le gestioneaza;
  • Pastreaza relatia post-vanzare cu clientii, acordand consiliere tehnica pentru viitoare proiecte;
  • Promoveaza produsele companiei in piata catre persoanele cu rol decizional;
  • Mentine evidenta clientilor si vanzarilor, realizeaza rapoarte de activitate, rezultate, vanzari si le prezinta in cadrul intalnirilor saptamanale cu managementul.

Cerințe:
  • Proactivitate in abordarea clientilor noi si a celor din portofoliu;
  • Capacitate de auto-organizare;
  • Capacitatea de a lucra cu obiective si de a-si asuma responsabilitati si termene de finalizare;
  • Orientare catre rezultate masurabile;
  • Abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
  • Capacitate de a gestiona relatia cu clientii in etapele de vanzare si post-vanzare;
  • Capacitatea de a anticipa si rezolva situatiile problematice intalnite;
  • Experienta in domeniul materialelor de constructii;
  • Minim 3 ani experienta in vanzari B2B.

Beneficii:
  • Mediu de lucru tanar, dinamic;
  • Flexibilitate si seriozitate;
  • Masina de serviciu;
  • Telefon, laptop;