Publicat pe 22 Jun 2022

Reprezentant Relatii Clienti

ZENDA STOCK SRL

Angajam: Reprezentant Relatii Clienti zenda.ro, lucru remote: 4-5 zile, iar o zi la sediul firmei.

Responsabilități:
  • Preluarea apelurilor telefonice venite din partea clientilor
  • Consilierea clientilor (telefonic, e-mail, chat)
  • Cunoasterea foarte buna a serviciilor si promotiilor de pe zenda.ro
  • Monitorizarea livrarilor
  • Intocmirea documentelor necesare livrarii: scoatere factura si awb. Este un proces automat.
  • Monitorizarea incasarilor
  • Procesarea coletelor venite retur
  • Scoaterea comenzilor anulate de la impachetare
  • Procesarea comenzilor platite prin transfer bancar de pe extrasele bancare
  • Anuntarea clientilor care doresc un produs care nu mai era in stoc, dar a fost reaprovizionat printr-un sistem semi-automat
  • Confirmarea telefonica a comenzilor intrate
Cerințe:
  • Excelente abilitati de comunicare, scriere si limbaj in limba romana
  • Orientare catre client si limbaj profesional
  • Experienta de mai mult de 6 luni intr-o pozitie similara constituie un avantaj
  • Persoana serioasa, muncitoare, persuasiva
  • Capacitatea de a respecta termene limita
  • Capacitatea de a se organiza si de a lucra eficient, atat individual cat si in echipa
  • Flexibilitate si atentie la detalii
  • Sa fie o persoana cu o voce placuta si dictie buna
  • Atitudine proactiva si optimista

Calificari:

  • Fluenta in scris si vorbit romana
  • Cunostinte financiar contabile- basic level
  • Cunostinte Microsoft-Office: Excel, Word, Outlook
Beneficii:
  • Salariu motivant si bonusuri de performanta
  • Program de lucru de la 9-17:30
  • Pozitia este entry level, multiple posibilitati de avansare
  • Mediu de lucru placut, profesionist, intr-o echipa tanara si dinamica
  • Contract de munca full-time
  • Lucru de acasa 4 zile din 5
  • Perioada de proba de 3 luni, marirea salariului dupa 3 luni, in functie de performante
  • Discount atractiv pentru produsele de pe www.zenda.ro