Publicat pe 24 Feb 2022

Recrutam tamplari

01JOBS RBS

Descriere job:

Activități principale

Tâmplarul asigură transportul materialelor și ridicarea acestora la locul de instalare, pe acoperiș. El asamblează toate elementele și le fixează pe structura clădirii. Verifică fiecare operațiune pentru a asigura respectarea pantei hotărâte în caietul de sarcini.Odată montat cadrul, montează șipcile care vor susține acoperișul. Apoi așează capacul, legând ferm fiecare piesă de cadru. Asigura suprapunerea necesara pentru buna evacuare a apelor pluviale, in final se procedeaza la etansarea coamei si a extremitatilor, eventual si la fulgerarea cosului de fum

Responsabilități:

Tâmplar monteaza acoperișul în întregime:

- fixarea tocului

- așezarea șipcilor și a capacului corespunzător (țiglă, ardezie etc.)

- etanșare și hidroizolație

- repararea și renovarea acoperișurilor vechi sau deteriorate

Cerințe:

Tâmplarul sa fie riguros în fiecare manipulare, sa cunoasca metodele de încadrare și acoperiș adaptate fiecărui tip de clădire (recent, vechi, locuințe individuale sau colective, amplasare geografică...), sa stăpâneasca calculele de încadrare și sculele de tăier, sa aiba abilități versatile de bricolaj (șuruburi, etanșare etc.), sa fie rezistent din punct de vedere fizic și nu fii supus fricii de înălțime.

Beneficii:

Cazarea este asigurata si platita de catre angajator.

Se deconteaza transportul Romania- Franta dupa minim 3 luni de munca.

Se deconteaza transportul de la cazare la punctul de lucru.