Publicat pe 12 Apr 2022

receptionera

SC Complex Alcor SA

  • Intocmirea zilnica a: procesului verbal de predare-primire, planning-ului, situatiei camerelor libere, si  a celor ce urmeaza a fi eliberate in cursul zilei;
  • Incasarea banilor de la clienti pentru serviciile oferite si eliberarea notei de plata;
  • Preia orice reclamatie de la client, actioneaza pentru rezolvarea reclamatiei si informeaza conducerea unitatii;
  • Informarea departamentului de marketing in cazul in care apar probleme legate de cazarea turistilor;
  • Sa dovedeasca onestitate in toate situatiile;
  • Sa execute la timp si cu precizie orice alta insarcinare primita de la conducerea unitatii;
Responsabilități:
  • Respectarea regulamentului de ordine interioara specific postului;
  • Inregistrarea clientilor pe calculator si punerea la dispozitia lor a fisei turistului pentru completare;
  • Intocmirea tuturor actelor necesare cazarii turistilor;
  • Repartizarea clientilor pe camere;
  • Intocmirea evidentei computerizate a clientilor: sosiri, plecari, rezervari in scopul evitarii suprapunerii rezervarilor;
Cerințe:
  • Sa foloseasca o abordare calduroasa dar nu familiara;
  • Sa fie directe, dar nu arogante sau vulgare;
  • Sa fie amabile si ospitaliere cu turistii sositi in hotel;
  • Sa vorbeasca clar;
Beneficii:
  • Decontare transport;
  • Venit net intre 3000 si 3200 de lei;