Publicat pe 06 May 2022

Receptioner Hotel

Dinamica Impex

Efectueaza sosirile (cazarea) si plecarile oaspetilor, pregateste fisele de inregistrare. Isi desfasoara activitatea la cele mai inalte standarde in ceea ce priveste produsul si serviciul cazarii, respectand intocmai procedurile de lucru; abordarea profesionala a asteptarilor clientilor, promotor al imaginii pozitive catre toti clientii.

Responsabilități:
  • Activitati specifice receptiei: check-in/check-out, incasare si facturare clienti;
  • Corespondenta cu clientii;
  • Introducerea de rezervari in sistem;

Cerințe:

  • Studii medii/superioare;
  • Calificare de receptioner;
  • Minimum 1 an experienta in domeniu;
  • Foarte bune cuno tin e de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
  • Utilizarea softului Fidelio (constituie avantaj);
  • Cunoasterea unei limbi de circulatie internatională:
  • Abilităti foarte bune de comunicare, negociere si organizare;
  • Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
  • Atitudine pozitiva, orientare pro client;
  • Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate;
  • Amabilitate, toleranta, calm;
  • Aspect fizic plăcut, prezentă agreabilă;
  • Rezistenta la stres.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv in functie de experienta intre 2800 si 3000 lei (include tichetele de masa in valoare de 20 lei/zi lucrata);
  • Mediu de lucru placut si motivant;
  • Echipa tanara si profesionista.