Publicat pe 20 May 2022

RECEPTIONER CLINICA MEDICALA

MEDICAL EVA SRL

Gestionarea si rezolvarea tuturor atributiilor in Receptie Clinica Medicala

Responsabilități:
  • Programeaza/reprogrameaza pacientii ce suna/sosesc in clinica pentru consultatii.
  • Intampina si informeaza pacientii in clinica.
  • Inregistreaza informatiile personale ale pacientilor in baza de date conform cu datele din actul de identitate prezentat;
  • Inregistreaza investigatiile efectuate pentru fiecare pacient;
  • Anunta eventualele modificari de program.
  • Directioneaza apelurile telefonice/mailuri, corespunzatoare departamentelor solicitate de apelanti.
  • Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti.
  • Tine evidenta incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate
  • Depune toate eforturile pentru rezolvarea eficienta a situatiilor limita.
Cerințe:
  • Experienta de lucru in Clinica Medicala;
  • Atitudine proactiva, pozitiva si profesionala;
  • Aptitudini bune de comunicare;
  • Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv.