Publicat pe 26 May 2022

Recepționer școală

Job Consult

Job Consult recrutează pentru postul de recepționer la o școală din Cluj Napoca.

Responsabilități:
  • Gestionarea situațiilor de zi cu zi care apar în școală;
  • Ținerea evidenței anumitor sarcini și activități;
  • Gestionarea comunicării dintre părinți, elevi și cadrele didactice, dar și cu surse exterioare școlii;
  • Îndeplinirea sarcinilor și responsabilităților zilnice, săptămânale, anuale;
  • Conduita după standardele și normele școlii;
Cerințe:
  • Cunoștințe limbă engleză – nivel avansat;
  • Cunoștințe operare calculator – pachetul Microsoft;
  • Studii medii;
  • Experiența pe un post similar – considerat un avantaj;
  • Serios, organizat, responsabil;
  • Pozitiv și proactiv;
  • Gestionează situațiile sociale cu tenacitate și calm;
  • Abilități sociale foarte bune – atât cu părinții și cadrele didactice, cât și cu elevii.
Beneficii:
  • Program: Luni-Vineri 8:00-16:00;
  • Mediu plăcut, stabil și de încredere.