Publicat pe 08 Jun 2021

Operator / programator CNC

Accent Jobs Romania

In lunile Mai si Iunie toate persoanele care vor începe munca prin intermediul companiei Accent vor beneficia de decontarea transportului, indiferent de mijlocul de deplasare (în limita a 150 euro, suma care va fi decontată o dată cu plata primului salariu)!!!

Cerinte:

  • Cautam persoane interesate si pasionate de tehnologia noua de prelucrare a metalului
  • Persoane care au studii in domeniul tehnic si care au experienta de munca in acest sector
  • Experiența este un plus, in cadrul companiei urmand sa efectuati traininguri de formare, care va vor ajuta sa deveniti un operator/programator CNC complet.
  • Persoane foarte motivate, cu o atentie sporita la detalii.
  • Persoane care isi doresc flexibilitate în programul de lucru și sunt dispuși să lucreze în ture (două sau trei schimburi), disponibilitate pentru o perioada indelungata, cu spirit de echipa, rezistente la stres.
  • Persoane capabile in citirea si interpretarea planurilor si desenelor tehnice.
  • Persoane polivalente, autonome, cu inititativa si spirit de responsabilitate care sa opereze si programeze utilajele, de la interpretarea desenului tehnic pana la realizarea piesei finite
  • Este necesara cunoasterea limbii engleze sau franceze la nivel conversational, cat si dorinta de imbunatatire a cunostintelor lingvistice
  • Descrierea jobului

  • Cautam programatori / operatori CNC pe utilaje de îndoire, strunjire, frezare, tăiere, șlefuire, stantare si operatori pentru strung/freza conventionala pentru companiile si colaboratoare din Belgia.
  • Veți avea sansa să cunoasteti cele mai noi ,cele mai moderne tehnologii in domeniul de frezare, strunjire, rectificare și tăiere si-n egala masura veti avea oportunitatea sa lucrati si pe utilaje conventionale : freza sau strung.
  • Veti avea ocazia sa lucrati intr-un mediu inovator, in care veti putea opera și programa diverse utilaje CNC: Fanuc, Siemens, Heidenhain, Mazak, Mazatrol, Trumpf, LVD etc
  • Veti fi responsabil pentru producerea de componente mecanice si piese, in serii mari sau piese unice, din diferite metale: aluminiu, titan, inox, otel, piatra, plastic etc.
  • Va oferim locuri de munca stabile in zona flamanda a Belgiei, in orasele Roeselare, Gent, Antwerpen, Brugge, etc.