Publicat pe 17 Dec 2021

Lucrator Comercial

GRAND COTTON SRL

Un lucrător comercial gestionează toate aspectele care țin de raionul de care este responsabil, de la inventarierea produselor, aprovizionarea rafturilor după cum este necesar, primirea mărfii și poziționarea corespunzătoare a produselor, atât în depozit, cât și la raft.

Responsabilități:
  • Se asigură că raionul la care lucrează este mereu organizat conform regulilor;
  • Se asigură că raionul este atractiv din punct de vedere comercial ;
  • Se asigură că raionul este bine aprovizionat;
  • Se asigură că produsele sunt așezate în mod corespunzător, sunt în stare bună și în termenul de valabilitate;
  • Verifică etichetele de prețuri pentru a se asigura că acestea sunt corecte;
  • Lucrează îndeaproape cu recepționerii de marfă din depozit și îi ajută la depozitarea și stocarea produselor din depozit;
  • Este amabil, consiliază și îndrumă clienții în magazin;

Cerințe:
  • Eficienţă;
  • Răbdare;
  • Atenție la detalii;
  • Abilități de comunicare eficiente;
  • Cunoștințe de bază de matematică;
  • Cunoștințe minime de operare PC ;
  • Abilitatea de a executa muncă fizică;
  • Abilitatea de a rămâne calm sub presiune;
  • Gestionarea timpului într-un mod eficient;
  • Amabilitate și deschidere spre a ajuta clienții;
  • Cunoștințe foarte bune despre produsele și ofertele magazinului;
  • Abilitatea de a opera echipamente specifice depozitului unui supermarket;
  • Deschidere spre a lucra în ture de noapte, în weekend și în zilele de sărbători legale;