Publicat pe 24 Feb 2022

Inginer Programator CNC

Job Partner

Descriere job:
  • proiectare subansamble din lemn masiv

Responsabilități:
  • concepere programe pe calculator pentru productie elemente din lemn masiv;
  • implementare programe pe CNC;
  • reglare masini si instalatii aferente;
  • alegere sculele adecvate, asamblare si efectuare prereglare cu aparatura specifică în funcţie de precizia dimensională indicată în documentaţie;
  • verifica in baza instrucţiunilor de lucru abaterile de formă şi realizeaza montajului in asa fel incat elementele de strângere ale dispozitivelor de fixare să nu incomodeze deplasarea sculelor;
  • supervizarea activitatii operatorilor CNC;
  •  realizare matrite si urmarirea in timp util a modului de implementare pe CNC a programelor pana la realizarea produsului semifabricat;
  • activitati de urmarire si comandare din timp a pieselor de schimb (freze, scule, etc.) si a consumabilelor (ulei CNC, vaselina, etc.) pentru CNC-urile din dotarea unitatii.

Cerințe:

Candidatul Ideal

  • studii superioare tehnice (mecanica);
  • cunostinte avansate de lucru in AutoCAD 3D si/sau SolidWorks;
  • cunostinte bune de limba engleza; permis de conducere categoria B.

Beneficii:
  • tichete de masa;
  • transport asigurat;
  • prime si bonusuri.