Publicat pe 21 Sep 2021

Inginer ofertare cu experienta obligatorie

DAT CONSTRUCTIVE SRL

Descriere job:

DESCRIERE:

Cautam spre angajare Inginer ofertare cu experienta minim 5 ani.

CERINTE:

  • Experienta minim 5 ani in ofertare;
  • Constructii Civile, Edilitare
  • Are cunostinte temeinice in domeniul constructiilor;
  • Utilizare buna a programelor: Windev, Excel, Word, Adobe Reader, MS Project
  • Are abilitati de comunicare, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, atentie la detalii;
  • Cunoasterea programelor de devize
  • Cunoasterea programului Autocad
  • Experienta operare a platformei de licitatii – SEAP , depunere documente DUAE;
  • Este organizat si riguros;
  • Spirit și abilitate de lucru în echipă;
  • DESCRIEREA JOBULUI:

  • Studiaza documentatia : caiete de sarcini, fise de date, planuri, memorii tehnice si intocmeste ofertele complete tinand cont de cerintele acestora;
  • Intocmeste si verifica oferta tehnica si financiara pentru licitatii publice ;
  • Dupa depunerea ofertei, raspunde la solicitarile de clarificari ale autoritatii contractante;
  • Verifica, dupa preluarea contractului, listele de cantitati, intocmeste antemasuratori, note de comanda suplimentara, note de renuntare, etc;
  • Participa activ la intocmirea corespondentei cu beneficiarul, verifica solutiile transmise, urmareste cu minutiozitate evolutia contractului;
  • Intocmeste dosarul de decontare: caiete de masuratori (atasamente) in conformitate cu stadiul fizic, situatii de lucrari, coopereaza cu departamentul achizitii pentru completarea dosarului cu documentele de calitate ale materialelor puse in opera;
  • Colaboreaza cu subcontractantii, intocmeste situatii de lucrari si raportare lunara pentru acestia;
  • Urmareste si actualizeaza graficul de executie, intocmeste graficul de plati, graficul de progres etc;
  • BENEFICII:

  • Oferim conditii de munca bune, zona centrala, precum si sansa de a lucra alaturi de o echipa tanara, dinamica si profesionista.