Publicat pe 15 Apr 2021

Inginer chimist

BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS SA - PUNCT DE LUCRU SIGHISOARA

BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS SA- PUNCT DE LUCRU SIGHISOARA, parte a Grupului Internaţional LEIER, cu o vechime de peste 100 de ani în producţia cărămizilor şi ţiglelor ceramice, angajează:INGINER CHIMIST - ORAS DE LUCRU SIGHISOARA

Cerinţe:

  • Studii superioare
  • Licentiat in Inginerie chimica - Specializarea Tehnologia Silicaţilor şi Compuşilor Oxidici
  • Cunoştinţe de limba germana, nivel avansat, cunoştinţe de limba maghiara constituie avantaj
  • Cunostinte PC (Microsoft Office)
  • Descrierea jobului

  • Realizeaza zilnic analiza argilei care urmeaza a se introduce in productie;
  • Verifica respectarea si incadrarea parametrilor tehnologici in intervalele stabilite, pe intreg fluxul de productie;
  • Sesizeaza si respinge materiile prime, produsele semifinite si finite necorespunzatoare din punct de vedere calitativ;
  • Participa la elaboararea normelor tehnice si caietelor de sarcini pentru produse;
  • Raspunde de certificarea calitatii produselor finite la expediere;
  • Urmareste intocmirea buletinelor de analiza;
  • Intocmeste si verifica retete de fabricatie;
  • Participa la comisia de omologare a produselor si la comisiile de receptie a materiilor prime si materialelor;
  • Urmareste preluarea probelor si contraprobelor, asigura pastrarea probelor martor in conditiile si termenele prevazute de normele in vigoare.
  • Se oferă:

  • Mediu de lucru plăcut ȋntr-o echipă tȃnără;
  • Diversitate de proiecte şi de activităţi;
  • Job full-time ȋntr-o companie internaţională;
  • Salariu motivant;
  • Bonuri de masă.