Publicat pe 18 Jan 2022

INGINER CALITATE

GOLDE ORADEA

Asigurarea calitatii productiei in concordanta cu standardele definite, prin procese si activitati specifice

Responsabilități:

- Motiveaza membrii echipei QA (Tehnicieni, CSE) in vederea respectarii standardelor de calitate, a celor de livrare, pentru incadrarea in costuri si respectarea termenelor limita;

- Asigura aderenta pe cerintele tehnice venite de la client din punctul de vedere al calitatii;

- Stabileste planuri de imbunatatire a calitatii in cadrul fabricii pe business unitul asignat;

- Organizeaza si coordoneaza procesele si produsele departamentului de calitate in activitatile de audit;

- Analizeaza si izoleaza componentele neconforme (NOK parts) rezultate din activitatea de productie, rebuturile; decide si inregistreaza rebuturile in sistem, corect, complet si in timp;

- Emite planuri de validare;

- Responsabil cu partea de CSR (Customer Service Representative);

- Se asigura de crearea, respectiv trimiterea documentatiei PPAP clientilor;

- Creeaza si actualizeaza Planul de Control;

- Face parte din echipa care creeaza PFMEA/ mentine PFMEA.

Cerințe:

- Absolvent studii superioare in domeniul tehnic;

- Experienta pe un post similar - minim 2 ani;

- Experienta in domeniul automotive - constituie avantaj;

- Cunostinte de APQP, PPAP, FMEA, MSA, SPC;

- Experienta in lucrul cu standardele de calitate (ex. IATF) - constituie avantaj;

- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;

- Cunostinte limba germana - constituie avantaj;

- Abilitati de negociere si focus pe identificarea si implementarea de solutii;

- Bune abilitati de comunicare.

Beneficii:
  • munca intr-o echipa dinamica de profesionisti
  • pachet salarial motivant
  • asigurare de sanatate privata