Publicat pe 23 Jun 2022

FUNCTIONAR ADMINISTRATIV

sc sda srl

Angajam functionar administrativ pentru compania noastra cu sediul in Brasov.

Responsabilități:
  • Prelucrează documentele conform instrucțiunilor primite (ordonare, legătorie, etichetare, inventariere, introducerea in cutii de arhivare, scanare, activități specifice domeniului de arhivare)
  • Activități legate de asigurarea condițiilor de păstrare a documentelor
  • Gruparea documentelor, cronologic, pe tip de document, in funcţie de specificul arhivei şi a solicitării clienţilor
  • Prelucrarea arhivistică a documentelor conform legii: numerotare, decapsare, introducerea documentelor in coperţi de carton, inscripţionarea coperţilor
  • Inventarierea documentelor in funcţie de diferite criterii prestabilite
  • Împachetarea in cutii de arhivare
  • Întocmirea de rapoarte şi situații solicitate de către management
  • Îndeplinirea sarcinilor in timpul alocat
  • Execută orice alte dispoziţii date in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectării temeiului legal
Cerințe:
  • Reprezintă avantaj experienta in gestionarea documentelor
  • Reprezinta avantaj diploma de arhivar
  • Rigoare, minuțiozitate şi răbdare
  • Atenție concentrată şi distributivă
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office)
  • Spirit de echipă, comunicativ, receptiv
  • Disponibilitate pentru deplasări la sediul clientilor (frecvenţă redusă)
  • Disponibilitate la efort fizic
Beneficii:
  • Stabilitate intr-o companie cu peste 14 ani de prezenţă în piaţă
  • Salariu fix + bonusuri in funcţie de performanţe
  • Card de sănătate la MedLife
  • Posibilităţi reale de avansare in funcţie de motivaţie şi determinare