Publicat pe 29 Sep 2020

Electrician

ALC INJECT POLISTIREN S.A.

Descriere job:

Descriere:

Se cauta Electrician cu experiența pentru punctul nostru de lucru în Petresti. Se cauta persoană cu disponibilitate de a lucra și în weekend atunci când este nevoie. Combustibil pentru transport asigurat cu masina personala;

Cerinte

  • absolvent/absolventa de liceu/scoala profesionala in domeniul Electrotehnic;
  • cunostinte in executia instalatiilor electrice;
  • cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare;
  • cunoаstеreа tehnologiei dе executie а lucrarilor in domeniul electric;
  • cunostinte in citirea si interpretarea corecta a schemelor electrice/proiectelor;
  • utilizare PC optional;
  • cunostinte despre domeniul mecanic, hidraulic si pneumatic prezinta un avantaj;
  • deschis pentru lucrul in echipa, aptitudini tehnice;
  • deținerea unui permis de conducere categoria B prezinta avantaj;
  • responsabilitate, fermitate în luarea deciziilor, inițiativă, disponibilitate la deplasări in afara orelor de program daca este necesar;
  • Responsabilitati

  • executare lucrari electrice conform proiectelor / schemelor electrice;
  • montarea instalatiilor electrice interioare si exterioare de uz general in constructiile civile si industriale;
  • montarea instalatiilor electrice si de automatizare;
  • montarea cablurilor electrice;
  • conectarea tablourilor electrice si a diferitelor instalatii electrice;
  • conectarea diferitelor echipamente electrice;
  • punerea in functiune a instalatiilor si sistemelor electrice;
  • masurarea parametrilor la instalatiile electrice;
  • remedierea defectiunilor aparute la instalatiile electrice.
  • Beneficii

  • salariu brut 4275 ron cu posibilitate de marire dupa 6 luni, in functie de performante;
  • program de lucru 8 ore pe zi;
  • disponibilitate de a lucra in weekend si ori de cate ori este solicitat in afara programului de lucru;
  • combustibil pentru transport asigurat cu masina personala;
  • bonuri valorice;