Publicat pe 11 Mar 2022

Electrician/Electriciană

Active Resurse Competence

Active Resurse Competence recrutează pentru angajare - Electrician cu experienta in domeniu de minim 5 ani.

Responsabilități:
  • realizarea corecta a instalarilor de componente si echipamente, din punct de vedere electric
  • stabillirea conditiilor optime de instalare a echipamentelor in acord cu parametrii functionali, pentru
  • fiecare client la care se executa lucrarea, respectand procedurile tehnice standard;
  • asamblarea de tablouri, panouri si echipamente electrice in conformitate cu documentatia tehnica;
  • montarea aparatajului, cablarea, etichetarea si verificarea functionalitatii in conformitate cu schema electrica;
  • participarea la controlul tehnic si de calitate al echipamentelor executate dupa finalizarea executiei;
  • montarea si punerea in functiune a tablourilor, panourilor si echipamentelor electrice;
  • remedierea in cel mai scurt timp a defectiunilor / erorilor functionale electrice;

Cerințe:
  • absolvent scoala profesionala / liceu profil electric,automatizari;
  • atestat ANRE sau experienta in domeniu de minim 5 ani sau absolvirea unor cursuri de perfectionare in domeniu;