Publicat pe 03 Feb 2021

Economist/Economistă

Ascent Human Capital

Recrutăm un Economist pentru o firmă producătoare de componente pentru industria de automotive din Timișoara.

Descrierea jobului

Contabilitate:

◦ Emite facturile de vânzare pe baza avizelor;

◦ Înregistrează în program documentele primare;

◦ Inserează săptămânal plătile către furnizori;

◦ Urmărește încasarea facturilor clienților;

◦ Pregătește și transmite, săptămânal, documentele necesare firmei de contabilitate.

Resurse Umane:

◦ Preia documentele de angajare și programează angajații la controlul de medicină a muncii;

◦ Întocmește dosarele de personal;

◦ Efectuează programările concediului de odihnă;

◦ Întocmește pontajul, în conformitate cu legislația în vigoare;

◦ Pregătește și transmite documentele necesare firmei de salarizare (cereri de lichidare, concediu de odihna, concediu fără plata, etc);

◦ Informează angajații cu privire la noutățile de interes pentru aceștia.

Candidatul ideal

◦ Studii superioare de specialitate;

◦ Experiență în domeniul resurselor umane și a contabilității;

◦ Limba italiană, nivel conversațional;

◦ Cunoștințe de PC (Office, Mail, Internet);

◦ Comunicativ, responsabil și atent la detalii.