Publicat pe 06 Oct 2022

Director Vânzări

RUA

Suntem în căutarea unui sales manager, pentru care munca în vânzări să pară o joacă. Un sentiment cultivat atât prin experiența ta, dobândită în ultimii ani, cât și datorită mediului de lucru pe care ți-l oferim. În ceea ce ne prive;țe, suntem niște oameni faini, super super super pasionați de gaming, dezvoltatori ai unei platforme online, prin care organizăm turnee pe cele mai populare jocuri: FIFA, Valorant, League of Legends, DOTA sau CS:GO.

Avem deja o comunitate activă (by the way, ar fi cazul să dai join grupului nostru de Discord), am ajuns la un număr de două sau trei competiții săptămânale, cu premii motivante. Însă, ne dorim să creștem! Și să ne surprindem în permanență comunitatea, de pe RUA Games, cu noi provocări și premii și mai consistente. În acest sens, ne dorim alături de noi un sales manager cu același vibe și implicare, alături de care să punem pe hârtie, dar și în practică, o strategie de vânzări pe măsura proiectului.

Responsabilități:

Responsabilitățile tale, în echipă, ar fi cât se poate de clare:

  • dezvoltarea unei strategii de vânzări;
  • identificarea profilului de parteneri pe care îi poate atrage platforma;
  • definirea pachetelor de sponsorship;
  • inițierea de discuții cu noi parteneri și atragere de noi contracte de sponsorizare, atât pentru competițiile săptămânale, cât și pentru ligile și evenimentele fizice, pe care urmează să le organizăm;
  • implicarea în acțiunile interne, ale echipei, de integrare a noilor parteneri în ecosistemul RUA (product placement, awareness, politica de recompensare a gamerilor).
Cerințe:

Cerințele noastre, în ceea ce te privește, merg pe o regulă de trei simple:

  • să ai o experiență suficient de bogată, astfel încât să te integrezi în echipă cât mai repede și să vii cu un plan de vânzări asap;
  • să ai un vibe positive, specific echipei;
  • să crezi în proiectul nostru…cause we’re gonna take it to the next level!
Beneficii:

Bineînțeles că și beneficiile vor fi pe măsură, iar printre ele menționăm următoarele:

  • șansa să faci parte dintr-o echipă tânără și motivată;
  • un pachet salarial atractiv care să recompensenze performanța ta și a echipei;
  • comisioane atractive pentru fiecare parteneriat;
  • posibilitatea de a-ți lărgi cercul de cunoștințe;
  • ajutor și implicare din partea colegilor;