Publicat pe 05 Feb 2022

Designer De Interior

Lemon Interior Design

Descriere job:

Designer de Interior

Nivel carieră: Mid level (2-5 ani); Senior level (>5 ani)

Studii: Absolvent studii superioare

Salariu: Nespecificat

Limbă străină: Engleza

Industrii: Amenajare/design interior

Descrierea companiei

Lemon este un grup de companii de design interior premiat atat la nivel national cat si International; Lemon Interior si-a inceput activitatea ca un studio de concept design de dimensiuni mici, ajungand astazi un consultant de design pe piata de profil, oferind servicii integrate de design si management de proiect pe zona de rezidential, fiind specializat in livrarea proiectelor turnkey. În 2019, s-a lansat divizia de Office, Lemon Office, axată pe a oferi si implementa integrat conceptele de design (de la proiectare la implementarea solutiei pentru a obtine spatii de birouri remarcabile).

Responsabilități:

Care va fi rolul tău:

  • vei studia bazele noastre de furnizori şi te vei familiariza cu produsele şi finisajele pe care aceştia ni le pun la dispoziţie, cat si cu modalitatea de achizitie a produselor acestora;
  • vei avea intalniri cu clienti in care vei discuta despre necesitatile acestora referitoare la amenajarea interioara a spatiului dat;
  • vei studia pozele de inspiraţie pentru a înţelege stilul în care clientul îşi doreste amenajarea pentru proiectul său;
  • vei propune/oferta produsele şi finisajele necesare în proiectul de design, avand in vedere bugetul si stilul comunicat de catre client;
  • vei transmite clientului propunerea conceptului de design, cu materialele si finisajele aferente, cu respectarea stitului dorit si a bugetului comunicat de catre client;
  • vei construi planşele de poziţionări pentru mobilier şi optimizarea spaţiilor de circulaţie
  • te vei ocupa de transmiterea comenzilor catre furnizorii nostrii si urmarirea pana la livrare a produselor;
  • vei urmari si verifica implementarea proiectelor in santier, in conformitate cu graficele de livrare si executie agreate.

Cerințe:

Cerinte:

  • experienta in domeniu minim 2 ani;
  • capacitatea de a lucra in echipa;
  • software: Microsoft Office Package, Adobe Photoshop, Sketch Up/Kithcen Draw sau orice alt program de modelare.

Beneficii:

Ce oferim:

  • posibilitatea de a-ţi expune creativitatea şi ideile în proiecte reale;
  • oportunitatea de a învaţa şi dezvolta tehnici noi de lucru;
  • un mediu de dezvoltare profesională foarte deschis (împărtăşim toate informaţiile pe care le cunoastem);
  • posibilitatea de a învaţa softuri de proiectare 2D/3D şi editare imagini;
  • ocazia de a înţelege cum transformi ideile şi schiţele 2D în imagini 3D fotorealiste;
  • oportunitatea de a participa la târguri şi evenimente de specialitate;
  • câştiguri financiare în funcţie de implicare şi realizări.