Publicat pe 04 May 2022

Coordonator Transport

Wise Human Systems

Companie specializata in transportul international de marfuri si servicii logistice, de dimensiuni medii, cunoscuta pe piata de profil pentru portofoliul sau de servicii flexibile, fiabile, orientate spre client si personalizate.

Responsabilități:
  • Respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice in trafic intern si international de marfuri.
  • Intocmirea documentelor de transport conform legii in vigoare.
  • Intocmirea Conventiei CMR.
  • Cunoasterea hartei administrative si rutiere pentru tarile din Europa.
  • Adoptarea unui comportament si a unui ton civilizat in relatiile cu clientii, personalul de la firmele cu care colaboram, colegii de serviciu, superiorii ierarhici si subordonati.
  • Planificarea, organizarea si controlul activitatilor legate de transport.
  • Administrarea flotei auto si a bugetului alocat.
  • Coordonarea echipei care intocmeste toate documentele si obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice, avand obligatia de a verifica daca vignetele necesare spatiului intern si comunitar sunt achizitionate inainte de intrarea pe teritoriul statului tranzitat.
  • Responsabil de derularea activitatilor de inmatriculari si radieri.
  • Programarea si optimizarea rutelor de transport.
  • Pastrarea legaturii cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti.
  • Responsabil de obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicule.
  • Reprezarea societatii in raport cu ARR, RAR, organele de politie precum si cu alte structuri ale statului.
  • Organizarea transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele societatii.
  • Optimizarea costurile legate de transport.
  • Realizarea rapoartelor de activitate si prognoza asupra cheltuielilor aferente departamentului.
Cerințe:
  • Cel putin studii medii.
  • Curs ARR COORDONATOR TRANSPORT.
  • Notiuni de baza despre activitatea de transport.
  • Experienta de minim 1 an in coordonare echipa.
  • Cunoasterea cel putin a unei limbi de circulatie internationala.
  • Cunostiinte medii operare PC.
  • Abilitati de comunicare, capacitate de decizie, organizare si executie.
  • Capacitatea de analiza si atentie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, lucrul in echipa, indemanare, precizie, rigurozitate, perseverenta, folosirea terminologiei de specialitate.
  • Responsabilitate, echilibru si stapanire de sine, corectitudine, capacitate de lucru in conditii de stres, preocupare pentru perfectionarea pregatirii profesionale.
Beneficii:

Conditii:

  • Program de lucru: 8-17 la birou, dar cu disponibilitate de 24/24 la telefon in functie de problemele care pot aparea la soferi pe traseu.
  • Forma de colaborare: contract de munca pe durata nedeterminata, cu perioada de proba.
  • Pachetul salarial: salariul lunar se va discuta la interviul cu agajatorul; in plus, compania ofera bonuri de masa si asigura transport din zona Brasov la birou si inapoi.
  • Locatie: Ghimbav, BRASOV
  • Raporteaza catre: Directorul Operational