Publicat pe 25 May 2022

Coordonator departament printare

GRAPHTEC DESIGN SRL

Descriere job:

Societatea Graphtec Design SRL isi mareste echipa!

Responsabilități:
  • Face planificarea zilnica a activitatii departamentului pe lucrari si oameni;
  • Discuta si primeste aprobarea organizarii fluxului de productie de la seful ierarhic;
  • Asigure necesarul de materiale si de consumabile angajatilor din subordine;
  • Realizeaza fisierele de print: utilizand programele software disponibile; (CorelDraw, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop);
  • Se asigura ca fisierul de grafica este la calitate foarte buna, rezolutie mare si in formatul corespunzator;
  • Verifica dimensiunea de imprimare, calitatea imaginii, face prelucrari pentru aplicarea/finisarea materialului; pregateste fisierele de print, verifica ca grafica sa aiba dimensiunile corecte si prelucreaza imaginea pentru a putea fi montat printul: adauga marja de culoare sau de finisare;
  • Optimizări printuri;
  • Efectueaza comenzi materiale Print&Colante la furnizori, receptioneaza marfa si tine evidenta materialelor utilizate;
Cerințe:
  • Cunostinte foarte bune de: CorelDraw, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop si alte programele software de grafica;
  • Abilitati de comunicare;
  • Adaptat la lucrul in echipa;
  • Centrarea activitatii pe obtinerea rezultatului;
  • Responsabilitate;
  • Atentie;
Beneficii:
  • Pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta;
  • Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Bonuri de masa;
  • Dezvoltarea carierei intr-o companie cu un portofoliu mare de clienti care are peste 36 de mii de produse unice in peste 25 de tari.