Publicat pe 25 Jan 2022

CONTABIL SENIOR

IX RECRUITMENT

IX RECRUITMENT iti propune o pozitie pe un post de Contabil Senior!

Cautam pentru clientul nostru, o companie locala mare din domeniul CONTABIL, cu o vechime in piata de peste 15 ani, care isi mareste echipa, o colega pentru postul de CONTABIL SENIOR!

Responsabilități:

Iata ce presupune postul / ce va face persoana angajata:

  • Minimum 4-5 ani experienta in domeniul contabil este obligatoriu;
  • Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate este obligatorie;
  • Pregateste, examineaza si analizeaza documentele financiar contabil, declaratiile financiare, rapoarte etc;
  • Intocmeste, completeaza si verifica documentele contabile primare, tipizate sau netipizate, interne sau externe;
  • Inregistreaza, sorteaza si depoziteaza documentele financiar contabile conform normelor aflate in vigoare;
  • Utilizarea programului Saga la nivel avansat;
  • Se lucreaza cu planurile de conturi;
  • Intocmeste balante, bilanturi etc;
  • Se preocupa de dezvoltarea sa profesionala in mod constant;
  • Va putea sa pregateasca un contabil junior, care o va ajuta cu lucrul;
  • Persoana harnica si energica;
Cerințe:
  • Cunostinte obligatorii: Saga, Bilant, Balanta, Fiscalitate etc;
  • Experienta minima 4-5 ani;
  • Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate;
  • Cunoasterea Programului SAGA;
  • Cunostinte si experienta in efectuarea de Bilant&Balanta;
  • Cunostinte Fiscalitate;
Beneficii:
  • Pachet Salarial Atractiv, Negociabil in functie de experienta;
  • Echipa in plina dezvoltare, se asigura pregatire constanta;
  • Respectarea Normelor Codului Muncii;
  • Program Flexibil;
  • Posibilitatea de lucru de acasa (HomeOffice);
  • Mediu de lucru curat, organizat si stabil;
  • Posibilitatea de crestere salariala in timp;
  • Colectiv cu experienta mare in domeniu;
  • Orar: L-V (8h, insa orarul e flexibil);
  • Salariu: Negociabil (intre 3.500 - 6.000 NET);