Publicat pe 29 Jun 2022

Contabil/Contabilă

ATLAS SPORT SRL

Suntem o echipa tanara care isi propune sa faca lucrurile cu excelenta si integritate pentru binele comunitatii.

  • Pasiunea noastră este de a încuraja practicarea unei vieți sănătoase prin sport, construind cele mai bune baze sportive si locuri de joaca pentru copii.
  • Misiunea noastră este de a fi SOLUŢIA numărul 1 pentru orice client care are nevoie de un proiect de infrastructură sportivă în România.
  • Scopul nostru este de a vedea clienţii satisfăcuţi şi comunităţile locale bucurandu-se de rezultatul muncii noastre.

Cautam contabil care sa ni se alature echipei:

ATLAS SPORT SRL cea mai mare companie din Romania specializata in constructii sportive, este promotor al initiativei de incurajare a unui stil de viata sanatos, dezvoltand cu succes infrastructura sportiva din Romania si Europa prin realizarea proiectelor la cheie in toate judetele tarii pentru clienti deosebiti (corporatii multinationale, primarii importante, ministere, cluburi si licee sportive, antreprenori si investitori privati).

Atlas Sport

Responsabilități:
  • Vei fi responsabil de verificarea corectitudinii documentelor primite
  • Te vei ocupa de arhivarea documentelor
  • Vei contabiliza facturile de intrare – interne si externe (atat intracomunitare cat si importuri), achizitii de bunuri sau servicii; note contabile aferente inregistrarilor
  • O alta responsabilitate va fi contabilizarea casieriei (bonuri,chitante, plati catre furnizori si incasari de la clienti)
  • Vei avea o evidenta a partenerilor – furnizori si clienti astfel incat soldurile acestora sa coincida
  • Colaborarea cu echipa departamentului va fi necesara pentru a ține o evidenta financiara și contabile corecta si la zi
  • Te vei ocupa de verificarea jurnalelor de cumparari-vanzari
  • Ne-am bucura daca ai cunostiinte in ceea ce priveste calculul salarial, pontaje, state de plata etc
Cerințe:
  • Ai minim 2 ani experiență în domeniu
  • Te caracterizeaza seriozitatea/ responsabilitatea, loialitatea, hotărârea, adaptabilitatea
  • Detii autocontrol si ai o atitudine pozitivă
  • Esti o persoana rabdatoare si cu spirit de observatie
  • Atentie la detalii e unul din punctele tale forte
  • Fără antecedente penale
  • Cunostinte fiscale in materie de deductibilitate TVA si cheltuieli
Beneficii:
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa faina, tanara si dinamica care munceste dar se si distreaza impreuna (picnicuri tematice, teambuilding-uri, iesiri la film/bowling/parc de aventura)
  • Traininguri si instruiri specifice postului dar nu numai, pentru ca incurajam dezvoltarea continua (biblioteca interna iti sta mereu la dispozitie)
  • Salariu atractiv si beneficii de care te poti bucura alaturi de familia ta
  • Multe altele pe care le vei descoperi la noi :)