Publicat pe 09 Feb 2022

Conducator auto-manipulare marfa

Ribeit

Descriere job:

Transport si manipulare intern.

Responsabilități:

Rolurile persoanei pe care o cautam sunt legate de activitatea logistica a companiei, respectiv:

  • Efectuarea in conditii optime de transporturi rutiere de marfa, de la un client la depozitele noastre, fara evenimente rutiere care sa avarieze autovehiculul sau sa deterioreze marfa;
  • Prezentarea pentru incarcarea marfii conform programului, la datele şi orele indicate;
  • Asistarea la incarcarea marfii, la asezarea acesteia in autovehicul;
  • Participarea, unde este cazul la incarcarea / descarcarea marfii ;
  • Verificarea integritatii marfurilor transportate si informarea imediat a seful ierarhic despre neregulile constatate;
  • Se asigura ca marfa transportata are documente insotitoare si ca acestea sunt complete corect, verificand concordanta dintre documentele de transport, documentele marfii, tipul marfii si specificatiile din comanda de transport;
  • Tine legatura permanent cu superiorul direct, pentru a comunica orice problema referitoare la efectuarea transportului respectiv.
Cerințe:
  • Permis categoria B (+C reprezinta un avantaj);
  • Studii medii;
  • Experienta minim 2 ani;
  • Varsta peste 40 ani;·
Beneficii:
  • Salariu fix
  • Tichete de masa
  • Premii si bonusuri ocazionale