Publicat pe 24 May 2022

Cameristă Hotel (zona Gruia, Cluj)

Job Consult

Job Consult recrutează cameristă pentru un hotel din Cluj Napoca din zona Gruia.

Responsabilități:
  • Efectuează și întreține curățenia în spațiile de cazare eliberate și ocupate, pe holurile etajelor, în oficii, restaurant, băi și în zona de serviciu în conformitate cu standardele și procedurile companiei;
  • Verifică inventarul spațiilor de cazare;
  • Raportează prompt, deteriorări și distrugeri de echipamente și mobilier din hotel/camera de hotel șefului ierarhic superior;
  • Predă și preia lenjeria hotelului;
  • Completează și înlocuiește, în functie de necesități, consumabilele și le aranjează conform normelor interne ale hotelului;
  • Asigură rezolvarea promptă a reclamațiilor primite din partea clienților;
  • Alte responsabilități menționate în fișa postului precum verificarea minibarului si refill-ul său.
Cerințe:
  • Studii medii, cursul de cameristă/lenjereasă, experiența constituie avantaj;
  • Atitudine pozitivă, aptitudini de comunicare;
  • Spirit de observație și atenție la detalii;
  • Amabilitate, toleranță, calm;
  • Flexibilitate, asumarea responsabilităților;
  • Rezistență la stres;
  • Cunoștințe minime de limbă engleza.
Beneficii:
  • Salariu + decontare transport;
  • O masă/zi;
  • Program flexibil, de 7 ore + 1 de pauză, se lucrează două weekend-uri pe lună;