Publicat pe 09 Feb 2022

Broker Imobiliar

Bisara Society

Brokerul este persoana care organizeaza si eficientizeaza procesul de tranzactionare imobiliara, atat in avantajul vanzatorului cat si in beneficiul cumparatorului.

In primul rand, un broker poate face cel mai rapid conexiunea intre asteptarile si puterea financiara a cumparatorului si ofertele de pe piata.

Cunoscand foarte bine piata imobiliara el poate sfatui clientul in avantajul evident al acestuia si pe masura nevoilor sale.

Responsabilități:
  • Sa creezi si sa menti un postofoliu de proprietati;
  • Sa administrezi promovarea, sa actualizezi constant portofoliul de de clienti si proprietati;
  • Sa raspunzi la intrebarile clientilor despre proprietatile din portofoliul tau;
  • Sa identifici nevoile / cerintele clientilor;
  • Sa semnezi contracte de colaborare cu vanzatori / cumparatori;
Cerințe:
  • Sa le prezinti variante din portofoliul agentiei;
  • Sa oferi consultanta juridica si bancara clientilor ( ai tot suportul necesar );
  • Sa negociezi corect pretul imobilelor si conditiile contractuale dintre partile implicate;
  • Sa fi alaturi de partile implicate pana la finalizarea tranzactiei;

Beneficii:
  • Laptop, smartphone, aparat foto DSLR;
  • Masina de serviciu sau trotineta electrica;
  • Surse pentru identificarea proprietatilor;
  • Suport tehnic si profesional in promovare;
  • Aparatura foto / video profesionala;
  • Promovare puternica online si offline;
  • Suport informatic in administrarea portofoliului de proprietati si clienti;
  • Suport juridic si financiar ( intern si prin colaborari );
  • Felicitari, respect, colegialitate si bonusuri de performanta;

Putem stabili diferite forme de colaborare: Angajare / Colaborare PFA / SRL Cu / Fara autoturism personal

  • Remunerare fixa pentru indeplinirea task-urilor;
  • Remunerare + comision la indeplinirea task-urilor + TARGETE DE VANZARI;
  • Comision generos din vanzari;