Publicat pe 06 Jul 2022

Asistenti medicali Germania

MDAFTIM GROUP SRL

Firma zeitarbeit cu sediul in Stuttgard Germania,cauta asistenti /medicali ,asistente medicalie cu recunoasterea studiilor in Germania,pentru spitale si azile.

Salariul este intre 28-35 euro brut pe ora +24 euro diurna pe zi.Se lucreaza 8 h pe zi in schimburi,se primeste spor de 25% pentru schimbul de noapte si ore suplimentare; 50% spor de duminca; 100% spor pentru serbatori legale.Se primeste si premiu de loialitate in valoare de 8.000 euro oferit pe o durata de 3 ani.Se lucreaza pe tot teriotoriul Germaniei,locul de munca nu este fix,este cu deplasari se poate lucra de la cateva saptamani pana la cateva luni intr-un loc ,dupa care salariatul sa fie relocat in alta parte.

Se asigura cazare gratuita platita de firma angajatore ,transport decontat de oriunde din Europa.Contractul de munca este german cu toate implicatiile fiscale aferente statului German,pe perioada nedeterminata.TEL: 0770408489

Responsabilități:

Sarcini specifice postului de asistent medical.

Cerințe:

Limba germana B2,recunoasterea studiilor in statul german.

Beneficii:

Cazare gratuita

Transport decontat de oirunde din Europa

Salariu atractiv

Suport permanent atat in limba germana cat si in limba romana.